1. Pilatesega vabaned seljavaludest ja õpid õiget kehaasendit hoidma.
 2. Pilates õpetab sind oma keha tundma ja valet rühiasendit märkama.
 3. Pilatesega treenid ennast tugevaks.
 4. Pilatese treeningsüsteem lähtub põhimõttest “igale kehale oma treening” ja on turvaline viis treenimiseks igas vanuses inimesele.
 5. Pilates on ideaalne treening istuva tööga või tihti sundasendites töötavale inimesele.
 6. Pilatese treeningsüsteemi järjepidev harrastamine vormib treenijal atleetliku ja kauni rühi.
 7. Tänu personaalsusele on Pilatese treening parim viis erinevatest vigastustest taastumiseks.
 8. Pilates on hea viis rasedusaegseks treeninguks, kus treenitakse turvaliselt, kuid ometi väljakutset esitades Pilatese algtasemel. Fookuses on kõhu ja selja lihasgrupid, vaagnapõhja lihased ja ülakeha tugevdavad ning rinnakut avavad harjutused.
 9. Pilateses pannakse rõhku diafragma-rinnakorvi hingamisele. See suurendab treenija kopsumahtu, mistõttu oled võimeline vastu pidama pikemaaegsetel pingutust nõudvatel sooritustel, olgu selleks jooksmine, rattasõit, treppidest kõndimine või mäkke ronimine.
 10. Pilates on eelkõige rühitreening, kus treenitakse seesmisi lihaseid. See on ideaalne viis hoida oma keha liikuv, painduv ja terve.
 11. Pilates on hea treenimisviis, kui soovid oma tulemusi parandada teistel spordialadel. Tihti on halbade soorituste põhjuseks lihtsalt vale liikumismuster, mille keha on omandanud korduvate valede liigutuste käigus. Korduva vale liikumismustriga või ka sundasenditega tekitatakse liigestes ja lihastes mikrotraumasid, mis jätkudes tekitavad valulikke põletikke või viivad juba suurema traumani, kus liikumisulatus on osaliselt või täielikult piiratud.
 12. Pilatesega saab oma lihastöö võimalikult ökonoomseks ja toimima panna just need lihasgrupid, mis vastava soorituse jaoks vajalikud on. Tihti saab vältida diskitraumadest põhjustatud operatsioone, treenides selja ja korsetipiirkonna lihaseid tugevamaks. Siis on võimalik lülisammas tugevate lihaste abil korrektsesse rühiasendisse toestada.
 13. See süsteem sobib igas vanuses ja kaalus inimestele kuna vastavalt treenija kehalistele võimetele leitakse treenijale jõukohane ja turvaline treenimisviis kust alustatakse ja tasapisi liigutakse aina keerulisemate kehalist sooritust nõudvate harjutuste poole.
 14. Pilates parandab ja arendab kordinatsiooni, kuna harjutused on kompleksed ja lisaks füüsilisele pingutusele õpitakse paralleelselt kasutama erinevate ajupoolkerade vahelduvat tööd.
 15. Pilatese treeningu ajal keskendud ja tood oma keha keskmesse, puhkad pead töömõtetest ja argipäeva muredest.
 16. Pilatesega treenid oma põlved, puusad, lülisamba, õlad, randmed ja hüppeliigesed valuvabaks ja tugevaks.
 17. Pilatesega treenid oma lülisamba liikuvaks, painduvaks ja lIhaspingetest vabaks.
 18. Pilates on suurepärane viis vabanemiseks stressist.
 19. Pilates taastab lihaste elastsuse.
 20. Pilates on mõnus elustiil.
 21. Pilates on treening kehale ja vaimule.
 22. Pilates tasakaalustab sind vaimselt ja füüsiliselt.
Ja mõned repliigid, mida kliendid ise on öelnud:
 • Valutava keha jaoks on Pilatese treening lisaks füüsilisele koormusele ka väga hea vaimne teraapia. * Kirjeldamatult hea tunne, mis tekib kehas järjepideva treenimisega. * Terve keha jaoks on Pilatese süsteem parimaks vahendiks, et treenida ja arendada kerelihaseid turvaliselt ilma, et kuskilt pärast valutaks. * Ei kujuta ette nädalat ilma Pilatese treeninguta, see lihtsalt annab nii hea enesetunde. * Olen muutunud enesekindlaks ja rahulolevaks. * Kuigi algus oli mulle väga raske, hakkan vaikselt oma keha tunnetama ja saan aru, kui käest ära ma oma kehal olen lasknud minna. Mu kehakaal on alati olnud oma keha kohta madal, seetõttu ei tundnud ma ka vajadust treenimiseks. *Mõnus treenimisviis, kus õpetaja on terve treeningu aja pühendunud ja valib harjutusi vastavalt minu keha vajadustele, et tugevdada nõrku lihaseid ja vabastada pinges lihaseid ja oi-oi kui raskeks see võib minna, kui õpetaja töötab minu nõrkade lihastega. * Õpetaja motiveerib mind seal kus vaja ja ma ei pea üksi treenima ja motivatsiooni leidma raskete harjutuste läbimiseks; samas alati on hea, kui tean, et sooritan harjutust korrektses asendis ja ei tee kehale viga. * Mulle meeldib, et korduseid on sama harjutuse puhul vähe ja harjutusi on palju ning treeningu lõpuks on kogu kere lihased läbi töötatud. * Mulle meeldib oma keha intelligentselt treenida. * Peale treeningut on alati tunne nagu oleks 5 cm pikem. * Õpetaja on kogu treeningu minu kõrval ning sätib ja juhendab mu keha õigesse asendisse, tund kvaliteetset trenni on garanteeritud! * Olen olnud pea kogu elu ülekaaluline ja seetõttu ei ole tahtnud eriti kuskil trennis teiste inimeste ees kargamas käia. Seljavalu tõttu hakkasin otsima sobivat lahendust. Täna olen valikuga väga rahul. Selg on hea ja mis peamine, keha hakkab ka kuju võtma, sest seoses treeningutega olen kuidagi loomulikult muutnud ka oma toitumist. Tunne on super ja trenn on väga mõnus.

Stuudio


Tõnismägi 3a, Tallinn
kathy@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191