21.03.2019

Tomi Rahula räägib enda vormis hoidmisest, Pilatesest ja kuidas ta selleni jõudis.

Mind tõi pilatese juurde “väsinud selg”. Istudes kodustuudios arvuti ees, produtseerides muusikat tundide viisi, hakkas mu keha märku andma alaseljast – väsis ära ning hakkas valutama. Seega mõtlesin, et proovin abi pilatesest.

Alguses olin pisut skeptiline, sest mis treening see on kui higiseks ei saa, aga peale paari kuud käimist sain aru, et just pilatese trenn oli puudu minu igapäevaste toimingute kõrval. Pilates on mulle õpetanud kasutama (ja ka arendanud) süvalihaseid, mis annavad mulle päris tuntavalt jõudu juurde. Eriti tunnen seda kohtunikuna jalgpalliväljakul. Ehk kui minu jaoks on üks jalgpallikohtumine kõrge intensiivsusega treening, siis just süvalihaste oskuslik kasutamine annab mulle piisavalt jõuvarusid ka 90-dal minutil.

Pilatese treeningud on oma raskuselt vahelduva iseloomuga. Teinekord ei higista, teinekord aga oled kümnendaks minutiks märg. Tihti polegi pilates nagu jõutreening muskli kasvatamiseks vaid pigem vaimne treening – keskendumine, tasakaal – ja see on isegi väsitavam kui hantleid tõsta.

Tomi

Stuudio


Tõnismägi 3a, Tallinn
kathy@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191