04.08.2023

Suurepärased uudised- laste pilatese grupitrennid õpetaja Evelyn Tuvikese käe all!

Just! Ootame pilatese huvilisi lapsi meile treenima! Kaua oleme soovinud kehalise hariduse ja teadmised lasteni tuua, et noor inimene juba kasvades saaks selle õige ja hea tugeva ja sirge tunde oma kehasse. Et ta õpiks seda säilitama ja aru saama, kuidas halb asend mõjutab tema tervist . See on elementaarne haridus, mida lastele eluks kaasa saame anda. Lõpuks on see juhtumas – Armastatud õpetaja Evelyn on tulemas Tõnismäe stuudios lastele trenne andma! Laste grupitunnid algavad septembrist ja toimuvad pühapäeviti kell 15:00 lastele vanuses 7-9 aastat ning kell 16:00 lastele vanuses 10-14 aastat.
Miks laps peaks pilatesega tegelema? Peamiselt ikka selleks, et tugevdada oma kerelihaseid, parandada lihastoonust ja joondumist, luua tugev skeletilihaste süsteem. Tugev kerelihaskond annab hea ja sirge rühiasendi, mis teeb enesekindlamaks, julgemaks ja keskendunumaks. Kui lapsed on tihti haiged, siis see viitab kindlasti nõrgale immuunsüsteemile. Pilates on ideaalne viis tervise turgutamiseks ja haiguste ennetamiseks. Suureneb kopsumaht, paraneb vereringe ja hapnikusisaldus veres, mistõttu organid on paremini verega varustatud. Paraneb rüht ja rindkeres tekib justkui ruumi juurde, mis küürus selja korral on kõik ette kokku surutud. Laps ei haigestu enam nii tihti.
Pilatese treening on piisavalt personaalne, st et laps tegeleb seal keskendunult enda kehaga ja mõte treeningu ajal on täielikult ise-endal ja sooritamise juures. See võimaldab päevaprobleemid hetkeks unustada ja nii saab närvisüsteem puhata. Tulemuseks on mõnusalt puhanud, keskmes ja uut jõudu täis laps.
Paljud vanemad on öelnud, et lapsele ei ole siiani sobinud ükski trenn. Saalis näeme aga väga vastupidist olukorda. Tänu sellele, et laps keskendub oma kerele ja liikumisele tekib pingutus, mis viib ta temale maksimaalselt korrektsesse sooritusse, see annab talle hea tunde. Liikumise musterdamine igas trennis on lapsele turvaline ja tuttav, nii muutub ta ajaga vilunumaks ja teadlikumaks oma keha kasutusest. Siin puudub võistlusmoment teistega ja puudub ka kaotuse hirm, puudub hirm mitte piisavalt hea olla. Eduelamus ja rõõm oma soorituse üle tekib kõigil ühtemoodi. Ja tundub, et see ongi peamine põhjus, miks paljudele lastele täna pilates põhitreeninguks sobib. Laste närvisüsteem on väsinud pidevast kiirustamisest, võistlemisest, võrdlemisest. Pilates on hea baasharidus, kuidas püsida keskmes ja olla lihtsalt rõõmus.

Kathy

Stuudio


Tõnismägi 3a, Tallinn
kathy@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191