26.09.2018

Pilatese hindadest ja kuidas valida endale õpetajat

Pilatese personaaltundide hinnad maailmas mahuvad vahemikku c 25€-250€. Millest see tuleb?

Pilatese treeningute hinnad sõltuvad õppimisele pühendatud ajast! Mida kauem ja rohkem on õpetaja pühendanud oma aega õppimisele, seda tulemuslikumad on tema treeningud ja seda kallim on tema hind. Maksimaalset hinda leiame meisterõpetajate hinnaklassist, kes on pikaaegse praktiseerimise ning õpetajate õpetamise kogemusega. Minimaalse hinna sisse mahuvad need õpetajad, kes alles õpivad või on õppinud ainult mõne osa Pilatese harjutusvarast (nt matitundide juhendamine või masinatunni juhendamise taseme).

Õpetaja pühendatud aeg õppimisele on väga kulukas, aga loomulikult väga vajalik. Hea juhendaja oskab treenija keha lugeda ja teab millist harjutusvara kasutada ja kuidas harjutusi iga keha jaoks kohandada ja tööle panna. Selleks, et juhendaja oskaks keha lugeda, kulub mitmeid aastaid järjepidevat juhendamist, inimeste kehade jälgimist, iseendaga võimlemist ja oma keha peal läbiproovimist. Ei ole olemas õpikunäidet treenija kaebuste kohta, igal ühel on omad asjad elus, omad pinged ja omad vigastused. Selleks, et inimese keha tervikuna osata näha, on vaja pikka praktikat, regulaarset treenimist ja pidevat enese koolitamist.

Eestis on Pilatese terviksüsteemi (baasõppe) läbimiseks vaja varuda 2,5-3 aastat. Sellega kaasneb praktika ja õpetajaks kasvamise kogemus. See tähendab, et õpitakse tundma ja õpetama kogu Pilatese süsteemi tervikuna. Selle aja jooksul on õpetajate hinnad tavaliselt 25-35€ ringis.

Vanemõpetajate tunnitasud on suuremad ja nad on ka lisaks baasõppele läbinud mõne muu kooli meisterõpetajate käe all, kus õpitakse keeruliste rühivigadega tegelemist ja süvendatakse anatoomia alaseid teadmisi. Selline õpe läbitakse välisriikides ja see kestab tavaliselt 2 aastat (nö magistrikraad), kuna Eestis vastavat haridust ei pakuta. Selliseid õpetajaid on Eestis vähe, aga nende personaaltunni maksumus hetkel Eestis mahub 55€-100€ vahele. Loomulikult käivad need õpetajad ennast pidevalt täiendamas välisriikides ja on ise aktiivsed Pilatese harrastajad.

Selleks, et Pilatese õpetaja oskaks treenija kehaasendites märgata rühivigasid ja oskaks neid õigesti korrigeerida, eelneb pikaaegne töö ja järjepidev õppimine.

Soovin kõikidele treenijatele oma ootustele vastavaid juhendajaid ja tulemuslikku treenimist!

Stuudio


Tõnismägi 3a, Tallinn
kathy@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191