26.09.2018

Pilates lastele

Kas olete märganud laste koolikoti raskust? Mõnikord on neil veel kehalise kott käes ja pillimängu kohver teises. Selg kõver koolikoti raskuse all sammuvad nad kooli poole. Koolipinki istudes seljad väsinud raskest kandamist, valmis kuulama ja õppima. Kui lapsed on treenimata, siis silmaga märkamatult vajuvad need seljad samasse asendisse tagasi nagu kannaksid rasket koolikotti edasi…
See on märk nõrkadest skeletilihastest ja halb rüht saab siit aina hoogu juurde.

Halvad rühivead süvenevad elu jooksul ja põhjustavad palju ebameeldivusi alates silmaga märgatavast halvast kehahoiakust ja lõpetades valude ja erinevate haiguslike seisundite väljakujunemisega!

Siin on sulle väike spikker: Jälgi oma lapse kehaasendit! Vaata, kas ta on sirge seljaga või kaldub ülakehaga ette või tõmbab kott teda hoopis oma kehateljest taha? Kas tema jalad kalduvad sisse või välja poole kui ta kõnnib. Vahel vaatab üks jalg sisse ja teine otse.. Kas ta jalad vajuvad võlvidest sisse või välja poole? Kas ta keha kaldub ühele või teisele poole? Võrdle tema õlgade kõrgust – kas üks õlg on madalamal kui teine? Äkki ta hoopis lonkab ja ei oska ise tähele panna valutavat selga, puusa või põlve? Vaata tema jalanõusid – kas mõni tallaosa on rohkem kulunud või kas üks jalanõu on teisest erinevalt kulunud? Need on kõik pisikesed valed rühiasendid aga ka keha reaktsioon halvale rühile! See sillutab teed süveneva halva rühi tekkimiseks edaspidises elus.

Selleks, et kasvava lapse rüht oleks tugev ja terve, peaksid lapsed piisavalt liikuma. Eelkõige tegelema liikumisega, mis tugevdab skeletilihaseid – neid kõige seesmisi, mis toetavad skeletti ja aitavad seda rasket koolikotti kanda, istuda sirgelt koolipingis ja joosta ning teha kõiki neid laste asju.

Pilatese treening on üks hea viis, kuidas oma skeletilihaseid tugevdada juba kasvueas. See toetab teiste spordialadega tegelemist ja tasakaalustab keha, aga sobib ka põhitreeninguks. Kui su laps liigub, siis vähenevad hilisemad südamehaiguste riskid, rasvumine, rühihivigadest tingitud vaevused ja palju muud.

Kas teadsid, et kui liikumisharjumus tekib lapseeas, siis vastavalt mitmetele teadusuuringutele, säilib liikumisharjumus ka täiskasvanueas?

Tule ja too oma laps Pilatese treeningutesse juba täna!

Stuudio


Tõnismägi 3a, Tallinn
kathy@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191