Pilatese treenimismeetodid

PILATES SEADMETEL

Meie stuudios on kasutusel Peak Pilates Reformerid ning Balancedbody Tower ja Cadillac süsteemid ning toolid ja kaared, mis on mõlemad maailmas tunnustatud ning hinnatud Pilatese treeningseadmeid tootvad kaubamärgid ning järgivad seadmete ehitamisel Joseph Pilatese enda poolt loodud printsiipe. Oleme valinud mõlemalt kaubamärgilt nende parimad tooted, mis on tõestanud ennast oma kvaliteedi ja treenijale mõeldud mugavuse poolest.

Pilatese seadmed võimaldavad treenida erinevatel koormustel tänu erinevate raskusastmetega vedrudele. Spetsiaalsed vedrusüsteemid loovad takistust liigeste sirutamisel ja painutamisel ning pakuvad kiiremat viisi lihasmassi treenimiseks ja kerelihaste stabiliseerimiseks kui matitunnid. Pilatese treeningsüsteemi järjepidev harrastamine vormib treenijal atleetliku ja kauni rühi.

PILATES MATIL

Pilatese treening matil nõuab treenijalt kerelihaste tugevust ning kordinatsiooni ja vilumust. Harjutuste raskuse tõttu jaotatakse matitunnid tasemete kaupa, et nende sooritamine oleks jõukohane ja piisavalt väljakutset esitav nii alustajale kui edasijõudnud treenijale.
Matitunnis kasutatakse tihti väikevahendeid, mis aitavad treenijal teadlikkust tõsta oma keha tööst, pakkudes lihastööle vastupanu ja stabiliseerides liigeseid. Põhjuseta ei peeta matitunde Pilateses raskuse poolest raskemaiks sest siin on vaja tugevaid kerelihaseid, et mitte liigestele liigset survet avaldada. Harjutused lõpuastmes on keerulised ning nõuavad vilumust ning tugevust, seetõttu alustatakse Pilatesesse sisseviivate harjutustega ning liigutakse edasi vastavalt treenija lihaste arengule- mida tugevamaks seesmine lihaskond muutub, seda raskemaks muutuvad ka harjutused. Siin on progress treenijale selgelt mõõdetav ja arusaadav.

Stuudio


Gonsiori 44, Tallinn
gonsiori@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191